33. Sınıf Marka Tescili Ürün Listesi | Nice Sınıflandırma

Ticaret ve Hizmet markaları madde sınıf seçimi açıklama ve detayları son şekli ile sitemizde bulunmaktadır.
33. Sınıf Marka Tescil Emtia Sınıfları Listesi

İsim tescilinde marka arama NiCE kodları, marka sorgulama, isme patent alma tescil firmaları mal ve hizmetleri nelerdir?

Marka Tescili Alma Marka Sınıf Seçimi TPE NICE Sınıflandırması Sıralı Tam Listesi
33. Sınıf

Marka tescilinde doğru sınıf seçimi “33. Sınıf” marka sorgulama mal emtia hizmet sınıfları tam listesi tpe.gov.tr isim patenti müracaatı online başvuru işlemleri nasıl yapılır?

Türk Patent ve Marka Kurumu Sınai Mülkiyet Hakları 33. Sınıf marka tescil hakları hizmetler listesi nedir?

Marka Tescil 33. Sınıf maddeleri nelerdir?

İsim, logo, marka ve slogan tescili yaparken seçilecek olan Türk Patent ve Marka Kurumu sınıflar listesi No: 33. sınıfa ait armapatent.com 33.Sınıf ürün / mal grubu sektör kodu nedir?

Türk Patent Enstitüsü (TPE) Nice Sınıflandırması Aşağıdadır..

33. Sınıf Marka Tescil Emtia Sınıfı Listesi:

Alkollü içecekler: (biralar hariç)

Şaraplar, rakılar, viskiler, likörler, alkol içeren kokteyller.

Faaliyet alanları nedir?

*Yukarıda bahsedilen listelenmiş maddeler, TPE 33. Sınıftaki tüm hizmetler için marka isminin tescili başvurusunu yaparken seçilecek/ seçeceğiniz grubun/ faaliyet alanlarının açıklaması detaylarıdır..

1 Markanın koruma kapsamı nedir?

Tescil edilen / ettirilen bir marka, tescil kapsamındaki mal ve hizmetler için Türkiye sınırları içerisinde koruma sağlar.+

Marka başvurusu yaparken hangi sınıfı seçmemiz gerekir?

1 Marka hangi sınıf ya da sınıflarda tescil olursa /ettirilirse; sadece o sınıflardaki ürün ya da hizmetlerde koruma sağlar.

> Türk Patent Enstitüsü Marka Nice Sınıfları, 1- 34 mal/ürün (emtia) ve 35- 45 hizmet (sunum) sınıflarından oluşmaktadır.

® Marka tescil başvurusu tescil edilecek korunması yapılacak markanın sektörel faaliyet alanına/konusuna göre seçilmelidir!

〉〉 Marka Tescil Sınıfları 〈〈
by Arma Patent
Since: 2005

armapatent.com

İsim tescili marka başvurusu müracaat İşlemi

¿ Gerekli evrak ve belgeleri hazırlarsanız; müracaat işleminizi aynı gün 1 saat içerisinde başlatabiliriz. Merkez Ankara

“EK İşimiz Değil! Tek İşimiz.”

Domain (Alan Adı), Hosting Satışı, Google Reklamları Ajansı, Medya Alansı vs. İşleri Yapmıyoruz!

Çok anlamlı Atasözlerimizden; “1 koltuğa, 2 karpuz sığmaz” tecrübeler sonucu ortaya çıkmıştır. ‘Herkes bildiği işi yapsın!

 

Emtia kelime anlamı nedir?

Emtia, Türk Dil Kurumu’nun oluşturduğu sözlüğe göre ”mal” anlamına gelmektedir. Dilimize Arapçadan geçmiştir ve Arapça ”meta” kelimesinin çoğuludur.

EMTiA ne demek?

Emtia; “Ticarete konu olan tüm mallar, eşyalar ve ürünlere verilen isim” anlamına gelir. Ticarete konu olan her türlü mal “emtia” olarak anılır. Ticaretin değerli madenler, sanayi metalleri, tarım ürünleri, enerji ürünleri, gıda maddeleri, kimyasallar, hammaddeler, ormancılık ürünleri gibi birçok alt gruba ayrılırlar.

5/5 - (1 vote)

Popüler Gündem

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir